07.08.2016 18:51

З чого зібрати ігровий комп’ютер в 2016 році

Intel чи AMD? GeForce чи Radeon? Переходити на Windows 10 чи залишатися на «сімці»? Такі питання постають перед кожною людиною, яка вирішила купити новий комп’ютер або зробити апгрейд вже наявного. Ви теж сумніваєтеся? Прийняти вірне рішення допоможе статистика.

Ігровий сервіс Steam від Valve напевно відомий навіть самим далеким від комп’ютерної тематики людям. Крім ігор і іншого софта, Steam регулярно пропонує користувачам взяти участь в опитуванні, в ході якого збирається базова інформація про комп’ютер і систему (ніяких персональних даних, все на рівні назв моделей і версій).

З чого зібрати ігровий комп'ютер в 2016 році

Результати опитування про конфігурацію завжди доступні за цим посиланням, а представлені в них дані і динаміка можуть здорово допомогти у виборі процесора, відеокарти, операційної системи і VR-шолома. Яким чином? Все досить просто.

По-перше, відсотковий розподіл являеться прямим відображенням популярності тієї чи іншої «залізяки» або програмного забезпечення. Зараз саме час пожартувати про мільйони мух, ось тільки геймери завжди в курсі подій в індустрії і нишпорять в технологіях побільше звичайної людини. Далеко не всі, звичайно, і не на рівні фахівців, але читання оглядів і порівняння графіків їм під силу.

По-друге, цієї ж статистикою користуються розробники ігор. Поставте себе на їхнє місце. Ви робите гру, і вам напевно захочеться, щоб в неї могло пограти максимальна кількість людей. Для якого заліза і системи ви будете оптимізувати свою розробку в першу чергу? Звичайно, для найпопулярніших.

По-третє, графіки показують динаміку. Якщо ви бачите, що один продукт впевнено набирає популярність серед користувачів, значить, на те є об’єктивні причини. Швидше за все, цей продукт кращий за інших.

Процесори

З чого зібрати ігровий комп'ютер в 2016 році

З лютого 2015 року по липень 2016 і без того домінуючі процесори Intel відвоювали у AMD ще 3% користувачів. Опитайте випадкову сотню геймерів, і у 77 з них буде Intel.

З чого зібрати ігровий комп'ютер в 2016 році

Якщо тенденція збережеться (а судячи з графіку, вона стабільна протягом тривалого часу), то через півтора року процесор Intel буде у 8 чоловік з 10, а до середини 2022 року, якщо не станеться нічого непередбаченого, у AMD залишиться всього 10% ринку.

Звичайно, будувати прогнози на кілька років вперед, спираючись на статистику за 1,5 року, не можна. Технології не стоять на місці, і за наступні 5 років може статися багато чого, але якщо ви купуєте процесор зараз, то Intel виглядає все більш безальтернативним.

З чим пов’язана така висока популярність процесорів цього виробника? Маркетинг? Суспільна думка? Реальна технічна перевага? Напевно, працює сукупність всіх факторів, але, якщо все більша кількість геймерів (77,25% на початок липня 2016 року) вибирають свідомо більш дорогі процесори, значить, переплата обгрунтована.

Відеокарти

З чого зібрати ігровий комп'ютер в 2016 році

На жаль, AMD здає позиції не тільки у війні процесорів, але і в протистоянні з Nvidia і інтегрованими графічними рішеннями від Intel. За ті ж півтора року (з лютого 2015 року по липень 2016) частка відеокарт Radeon скоротилася на 4% і тепер становить 24,68%.

А ось Nvidia, навпаки, зміцнила свої позиції, збільшивши частку користувачів на 6% і досягла показника 56,98%.

Швидше за все, в найближчому майбутньому зростання популярності продукції Nvidia тільки прискориться через появу більш доступних версій відеокарт 10-го покоління на архітектурі Pascal.

Компанії вдалося випустити лінійку продуктів за привабливою ціною, що показують значний приріст продуктивності в порівнянні з попереднім поколінням і дуже енергоефективних.

Флагманська відеокарта GTX 1080, звичайно ж, не здається дуже доступною. Її ціна починається з 20 тисяч гривень і досягає більше 25 тисяч. Втім, це топовий продукт для найвимогливіших користувачів, а тому на масовість він і не претендує.

Зовсім інша ситуація з відеокартами GTX 1070. Вони здатні витягувати на максимальній графіці усі найвимогливіші сучасні ігри і володіють достатнім запасом потужності для майбутніх ігор. Вартість GTX 1070 — від 13 тисяч гривень, і це дуже хороша ціна для настільки продуктивної відеокарти.

Останній цвях в кришку труни AMD забила GTX 1060 — прямий конкурент Radeon RX 480.

Відеокарта від Nvidia коштує на кілька тисяч дорожче, зате показує більш високу продуктивність і менше енергоспоживання. Не варто забувати і про драйвери, з якими у Nvidia справи традиційно йдуть краще.

Ближче до кінця року очікується вихід ще більш доступної GTX 1050. Попереднє покоління позиціонувалося як відеокарти для найпопулярніших ігор і заточувалося конкретно під MOBA-хіти, а саме Dota 2 і League of Legends. Швидше за все, нова бюджетна відеокарта також буде розрахована на най-най масові іграшки. Ціна GTX 1050 поки невідома, але для успішної конкуренції з Radeon вартість бюджетної відеокарти не повинна сильно наближатися до 200 доларів.

Повертаючись до теми домінування серед користувачів, не можна не відзначити стабільне положення інтегрованих рішень Intel HD Graphics. В цілому за півтора року вбудована графіка Intel втратила всього 1% користувачів, а протягом останніх місяців спостерігається невелике, але впевнене зростання кількості користувачів, що віддають перевагу не витрачати гроші на дискретну відеокарту.

Користувачі Intel HD Graphics — це люди, які не фанатіють від топової графіки і вибирають більш прості іграшки або виставляють середню якість картинки. У таких випадках вбудоване рішення від Intel відмінно підходить.

Шоломи віртуальної реальності

Шоломи віртуальної реальності

VR-аксесуари — це відносно нова течія, але надзвичайно перспективна, що дозволяє повністю зануритися в іншу реальність, а тому найяскравішим битвам в даній категорії пристроїв ще належить статися.

На початку 2016 року у ринку фактично був лише один адекватний шолом. На графіку добре видно беззастережне домінування Oculus Rift, в той час як більш дорогий, але і більш технологічний HTC Vive тільки набирав обертів.

Подальша поведінка користувачів все розставила по місцях. Люди готові переплачувати, якщо отримують за це більш якісне занурення.

У Oculus Rift в комплекті звичайний геймпад від Xbox, а у HTC Vive — спеціально розроблені контролери під кожну руку, положення яких розпізнається за допомогою спеціальних датчиків.

Oculus Rift орієнтований на сидячу гру, а HTC Vive передбачає переміщення в просторі.

Технологічна перевага в поєднанні з більш продуманою ергономікою дала свої результати. За неповні 4 місяці HTC Vive захопив 65% ринку, в той час як у Oculus Rift залишилося лише 35%.

Зараз Oculus Rift потроху відвойовує позиції у HTC Vive, але в даному випадку мова йде не про перехід з однієї платформи на іншу, а саме про нових користувачів, тому що VR тільки набирає обертів. Покупці погано орієнтуються в темі і купляють перший девайс буквально наосліп. Визначальним фактором у такій ситуації стає маркетинг. Що краще пропіарять, те і буде успішніше продаватися.

«Десятка» чи «сімка»

Кожна нова версія Windows сприймається неоднозначно. «Десятка» не стала винятком. Можливо, негативні відгуки пов’язані з надмірно агресивним і настирливим просуванням Microsoft свого нового продукту. Не можна виключати і характерне для людини відторгнення всього нового. Кілька років сидиш на досконально вивченою, ідеально налаштованій під себе системі, все добре, і тут тобі пропонують щось нове. Те, що доведеться вивчати, заново налаштовувати, до чого доведеться звикати. Природно, не всім це до душі.

В цілому операційна система не так важлива для сучасного користувача. Геймери куди частіше бачать інтерфейс Steam і безпосередньо гру, ніж операційну систему. Більшість далеких від ігор людей проводять більшу частину часу в браузері або в спеціалізованому ПО, з яким працюють. З цих причин велика кількість обговорень Windows в інтернеті здається як мінімум незрозумілою.

З технічної точки зору Windows 10 безумовно виграє у своїх попередників. Саме для геймерів основною причиною переходу на «десятку» є підтримка багатообіцяючого DirectX 12. За даними опитування, на нову ОС пересіло вже більше 47% користувачів Steam.

«Десятка» чи «сімка»

Зигзаги на графіку — це ті самі масові установлення «десятки» з подальшим розчаруванням і відкотом до попередньої версії Windows. Але в кінцевому підсумку новий продукт переміг і «вісімку», і навіть «сімку».

«Десятка» чи «сімка»

На липень 2016 року Windows 8.1 продовжують користуватися менш 10% людей, при цьому їх число стрімко падає (на 0,74% в місяць). Windows 7 втрачає шанувальників ще швидше (на 1,12% менше користувачів щомісяця), а в сумі на цій операційній системі продовжують сидіти трохи більше 37% користувачів.

Читайте также