07.08.2016 17:07

5 дійсно страшних фільмів, які налякають кого завгодно

Вибрати гідний хоррор в наш час неляканих ідіотів — завдання не з легких. Більшість сучасних «страшилок» лякають хіба що раптовістю і то, на пару секунд, а здебільшого просто дратують. Але якщо звернутися до золотої класики, там знайдуться фільми, від яких і справді буде важко заснути вночі.

Мешканець / LE LOCATAIRE (1976)

Мешканець / LE LOCATAIRE

«Мешканець» Романа Поланскі, який входить в його так звану «квартирну трилогію» — найгеніальніший фільм жахів усіх часів і народів. Він посилює ідею про «темний ліс людського розуму» до межі — за допомогою дивовижної операторської роботи. Свену Нюквісту, улюбленому оператору Інгмара Бергмана, в «Мешканці» краще за всіх вдалося передати помутніння свідомості і зруйнованої психіки, не вдаючись при цьому до занудних абстракцій. Після перегляду як мінімум весь наступний тиждень ви навряд чи зможете дивитися в чужі вікна і, швидше за все, опустите всі штори в своїх оселях.

МУХА / FLY (1986)

МУХА / FLY (1986)

Кафкіанська історія про занадто цікавого вченого, який вивчає телепортацію. В результаті катастрофічної випадковості він стає жертвою свого ж експерименту і перетворюється в муху. Тут найстрашніше — це як раз-таки спостерігати за цими поступовими метаморфозами, як головний герой втрачає людську подобу. Ну, і звичайно, візуальні прийомчики Кроненберга теж роблять атмосферу — він майстер всього жахливого і неприємного, пов’язаного з людиною, його розумом і тілом.

28 ДНІВ ТОМУ / 28 DAYS LATER (2002)

28 ДНІВ ТОМУ / 28 DAYS LATER (2002)

Культовий трилер Денні Бойла на тему постапокаліпсіс. «Зелені» екстремісти вторгаються в центр дослідження приматів і випускають звідти на вулицю мавпу, заражену вірусом нестримної агресії. Проходить чотири тижні, головний герой (його грає Кілліан Мерфі) приходить до тями після коми, а його рідна Англія тим часом охоплена епідемією цього страшного вірусу. Ніяких сентиментів, пафосу і вигадок: режисер картини Денні Бойл бере суворим реалізмом, який проступає в кожному кадрі. Саме тому, коли в камеру бризкає заражена кров, інстинктивно одвертаєшся, а після перегляду ще довго не вивітрюється похмурий осад.

ШОССЕ В НІКУДИ / LOST HIGHWAY (1996)

ШОССЕ В НІКУДИ / LOST HIGHWAY (1996)

Саксофоніста Фреда Медісона звинувачують у вбивстві його красуні-дружини і засуджують до смерті. Незадовго до страти в камері смертників замість Медісона знаходять здивованого Піта Дейтона — абсолютно іншу людину. Сюрреалістичний трилер Девіда Лінча про диссоциативну фугу, втім, починає лякати вже з самого початку, коли Фреду і його дружині під двері будинку раз по раз підсовують дивну відеокасету, на якій якийсь псих знімає, як він все ближче і ближче підбирається до їхнього будинку. А в сцені з Загадковою Людиною з білим обличчям душа і взагалі йде в п’яти.

СЯЙВО / THE SHINING (1980)

СЯЙВО / THE SHINING (1980)

Мабуть, найбільш вдала екранізація Стівена Кінга, виконана маестро Стенлі Кубриком, і яка пройшла перевірку часом. Пристойний на вигляд сім’янин приїжджає з дружиною і дитиною в готель, а потім поступово сходить з розуму і кидається на них з сокирою. «Сяйво» в зайвий раз підтверджує думку, що найстрашніше в цьому світі — це непередбачувані потемки людського розуму і психіки.

Читайте также