09.09.2016 14:13

10 найстрашніших місць в світі

Якщо вам здається, що страшніше замку Дракули в світі нічого немає, значить, ви багато читаєте і мало подорожуєте. Острів ляльок, кладовище висячих трун, ліс самогубців — ми підібрали ТОП-10 найстрашніших місць в світі, відвідування яких може не тільки розширити ваш кругозір, а й позбавити сну.

Кладовище Чаучілла

Кладовище Чаучілла

Наска — це назва міста і пустельного плато на півдні Перу. Крихітне місто з населенням в 27 тисяч чоловік постійно кишить туристами. Одні хочуть поглянути на загадкові малюнки, залишені на сухому пустельному грунті, інші — побувати на кладовищі Чаучілла. Що розкинулося в передмісті Наска, цей некрополь в буквальному сенсі слова відкритий для відвідувачів. Уявіть собі великі ями, прокладені палицями, в яких сидять мерці. Дивовижна технологія бальзамування зберегла тіла — як мінімум кістки — в повному порядку. Серед мешканців Чаучілла повно тих, хто може похвалитися пишними зачісками — це при тому, що останнього мерця поховали тут 11 століть тому.

Прип’ять

Прип'ять

Місто на березі однойменної річки стоїть в двох кілометрах від Чорнобильської атомної станції. До 27 квітня 1986 року це було місто, що бурхливо розвивалося, всі жителі якого так чи інакше мали відношення до АЕС. Відразу після жахливої аварії на станції майже п’ятдесятитисячне його населення було евакуйовано і місто перетворилося на пам’ятник. Вірніше, на меморіал. Так і стоїть понад тридцять років порожнім, ставши моторошним музеєм під відкритим небом. Житлові будинки, лікарня, дитячі сади і школи, дитячі майданчики, колесо огляду — все залишилося. І жодної душі.

Висячі труни Сагади

Висячі труни Сагади

У долині Еха, що на Філіппінах, повно скель. На них впритул одна до одної висять труни. Місцеві переконані — чим вище розташоване тіло небіжчика, тим швидше він опиниться на небесах. Змушувати їх ховати тіла — марно. Традиція ховати мерців в повітрі існує більше двох тисяч років, а як і на чому кріпляться труни, місцеві жителі не розповідають — це секрет.

Острів ляльок

Острів ляльок

У передмісті Мехіко є безліч островів, найвідоміший, звичайно, La Isla de las Muñecas, Острів ляльок. У п’ятдесяті роки минулого століття юнак на ім’я Джуліан Баррера став свідком загибелі дитини, дівчинки, яка потонула біля цього острова. Баррера залишив собі її ляльку, і з того моменту йому став з’являтися дух загиблої. Щоб задобрити дух, Джуліан став розвішувати на острові знайдені на смітниках старі ляльки. І в підсумку сам оселився на цьому острові. У 2001 році, після його смерті (Баррера, як і та сама дівчинка, потонув поруч з островом), справу продовжили ентузіасти, його родичі. Ляльок тут багато і разом вони виглядають дуже моторошно.

Замок Дракули

Замок Дракули

Справжня назва особняка, розташованого в Трансільванії — Бран, але відомий він, звичайно, як замок Дракули, графа Влада Четвертого, який отримав прізвисько Протикач через любов до саджання на кіл своїх підданих. Замок, збудований на краю прірви, — стовідсоткове втілення готичного стилю: похмуре оздоблення, завиваючі звуки (причиною яких є димохід, який починає гудіти при сильному вітрі). Головний атракціон замку — спальня Дракули з величезним ліжком, саме тут, за легендою, господар вважав за краще пити кров своїх жертв. Виглядає «будиночок» дуже доглянуто, за що спасибі Френсісу Форду Копполі, який вклався в реконструкцію замку, коли знімав там свою екранізацію роману Брема Стокера.

Костел Святого Іржі

Костел Святого Іржі

У чеському селищі Лукова з XIV століття стоїть костел Святого Іржі (Святого Георгія). Спорожнів він в 1968 році, після того, як під час відспівування почалася пожежа і обвалився дах. Кілька років тому скульптор Яків Хадрава, готуючись до здачі дипломної роботи, вирішив перетворити костел в майданчик для своїх експериментів. І населив порожню будівлю людськими статуями, чиї голови укриті під покривалами. Видовище зачаровує і страшне. Викладачі, до слова, теж перейнялися і диплом Якова — в такому от оригінальному вигляді — прийняли.

Ліс самогубців Аокігахара

Ліс самогубців Аокігахара

Знаменита гора Фудзі відома не тільки сама по собі: у її підніжжя лежить Аокігахара, густий ліс, в якому повно скелястих печер. В Аокігахарі неймовірно тихо і дуже-дуже похмуро. Уже в давнину ліс вважався місцем «проживання» монстрів і привидів. І саме сюди жителі звозили і залишали своїх близьких, яких не могли прогодувати, — немічних старих і дітей. Темна репутація Аокігахари щосили тягне туди людей, схильних зводити рахунки з життям. За останні 60 років в лісі було знайдено тіла понад п’ятсот самогубців — в цьому сенсі Аокігахара поступається лише знаменитому мосту «Золоті ворота».

Не дивно, що «Ліс самогубців» під зав’язку набитий табличками, що закликають потенційних суїцидників одуматися. Японці вірять, що, увійшовши в Аокігахару, вийти з нього вже не вдасться. Тому відвідують його лише рятувальники, які шукають бажаючих покінчити з собою, та сміливці-туристи.

Старе єврейське кладовище в Празі

Старе єврейське кладовище в Празі

Тут ховали чотири століття поспіль, до кінця XVIII століття. Місця було мало, тіл багато. У підсумку на невеликій площі знайшло притулок понад 100 000 мерців. Щоб усім вистачило місця, старі надгробки засипали землею і тут же ставили нові. Таким чином набралося 12 шарів могил. Згодом деякі шари через просівший грунт вилізли на світ божий, наїхавши на більш пізні, і кладовище стало схоже на натовп в годину пік в громадському транспорті.

Болото Манчак

Болото Манчак

Ось вона, південна американська готика у всій красі. Болото Манчак розкинулося неподалік від Нового Орлеана і зветься не інакше як болотом привидів. Сюди тікали раби від своїх господарів, але ніхто з них звідси не вибирався — всі були з’їдені гігантськими крокодилами. Духи померлих і ті самі крокодили — головні інгредієнти в страшному меню Манчака, місця, яке так приваблює туристів. По болоту активно водять екскурсії, причому як в денний, так і в нічний час.

Каплиця кісток

Каплиця кісток

Побудована в Португалії в XVI столітті каплиця набита останками ченців: в цілому там покояться понад п’ять тисяч осіб. Кістки, черепи тут всюди, куди не кинь погляд. А напис на даху будівлі — «Краще день смерті, ніж день народження» — налаштовує на оптимістичний лад.

Читайте также